Feministyczny kalendarz. Frida Kahlo na lipiec

frida kahlo - Feministyczny kalendarz. Frida Kahlo na lipiec

Cześć! Muszę się Wam przyznać, że na lipcową odsłonę feministycznego kalendarza czekałam najbardziej. A to dlatego, że od początku wiedziałam, że jego bohaterka może być tylko jedna. 6 lipca 1907 roku na świat przyszła Magdalena Carmen Frieda Kahlo y Calderón.

W swoim życiu przeżyłam dwa wypadki. Jeden to autobus, który mnie połamał, drugi to Diego.” – to prawdopodobnie najbardziej znany cytat z Fridy Kahlo. Ten pierwszy przykuł ją na wiele miesięcy do łóżka, gdzie zaczęła malować. Ten drugi pomógł zostać jej zostać malarką. Kochali się, inspirowali, i mieszkali w osobnych domach.

Malowała przede wszystkim siebie. Jej cierpiące, połamane ciało ukształtowało jej sztukę nie mniej niż zrobił to jej talent i miłość do Diego Riviery. Ciało w malarstwie Kahlo jest okaleczone, często bierne, związane z naturą. Jej malarstwo to symbol walki z uprzedmiotowieniem kobiety, ale też sugestywna autobiograficzna opowieść o samej Kahlo.

Grafiki, które dla Was przygotowałam mają format A4 i są gotowe do druku. Zapraszam do pobierania!

Pobierz Kalendarz

lipiec kalendarz - Feministyczny kalendarz. Frida Kahlo na lipiec

Pobierz plakat

frida poster 1024x576 - Feministyczny kalendarz. Frida Kahlo na lipiec

Zobacz także

3 Comments

  1. […] „W swoim życiu przeżyłam dwa wypadki. Jeden to autobus, który mnie połamał, drugi to Diego.” – to prawdopodobnie najbardziej znany cytat z Fridy Kahlo. Ten pierwszy przykuł ją na wiele miesięcy do łóżka, gdzie zaczęła malować. Ten drugi pomógł zostać jej zostać malarką. Kochali się, inspirowali, i mieszkali w osobnych domach. Jeśli też jesteście fankami Fridy, to koniecznie zobaczcie, co przygotowała dla Was Ada z bloga Rzeczovnik! […]

  2. Przepiękne grafiki, dziękuję! Plakat już pobrany i zaraz idzie do druku. Nawet mam dla niego odpowiednią złotą ramkę…

    1. Ada T. Kosterkiewicz

      ojej, dziękuję!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Obserwuj